Kurs języka włoskiego w Bielsku-Białej.

Szkoła Języków Obcych Time w Bielsku-Białej od wielu lat prowadzi atrakcyjne kursy języka włoskiego dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Spotkania odbywają się w małych grupach liczących od 4 od 8 osób! Dzięki temu znacząco podnosi się jakość nauczania, lektor ma możliwość częstej rozmowy z kursantem oraz weryfikować jego postęp w nauce. Dla osób, które chcą szybciej osiągnąć odpowiedni poziom znajomości języka włoskiego prowadzimy również kursy indywidualne w formie korepetycji oraz zajęcia indywidualne dla 2 osób. Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych nauczycieli z wykształceniem romańskim i dużym doświadczeniem zawodowym zdobytym w Italii. O wysokiej jakości świadczonych przez nas usług świadczy nie tylko 20-letnie doświadczenie, ale i uzyskana Akredytacja Kuratorium Oświaty na język włoski dla wszystkich grup wiekowych oraz na wszystkich poziomach zaawansowania.

Dlaczego warto uczyć się języka włoskiego?

Język włoski należy do czołówki najchętniej wybieranych języków obcych w szkołach językowych. Zdaniem nauczycieli, jest wyjątkowo przyjazny w nauce, ze względu na nieskomplikowaną fonetykę, a także przyjemnie brzmiące słowa. O ile język angielski jest wybierany w celach typowo praktycznych, o tyle włoski jest częstym wyborem ze strony pasjonatów kultury włoskiej. Co przemawia na korzyść języka włoskiego i dlaczego warto rozpocząć naukę?

Język włoski popularny w wielu krajach

Szacuje się, że liczba osób płynnie mówiących w języku angielskim mieści się w przedziale 80-125 milionów. Podstawy języka włoskiego zna jednak znacznie więcej ludzki. Jest to język urzędowy we Włoszech, San Marino, Watykanie, Istrii oraz Szwajcarii. Spotkamy się z nim również w niektórych krajach bałkańskich. Język włoski jest praktykowany przez wielu ludzi czysto hobbystycznie. To jeden z przyjemniejszych języków, który nie sprawia większych problemów w nauce.

Dodatkowy atut na rynku pracy

Biegła znajomość języka włoskiego to niepodważalny atut, który poprawia naszą pozycję na rynku pracy. W dobie XXI wieku, język angielski jest absolutną podstawą nawet przy mniej prestiżowych stanowiskach pracy. Każdy dodatkowy język obcy stanowi nasz atut, który zwiększa szanse na otrzymanie pracy wymagającej obsługi zagranicznych klientów.

W szkole językowej TIME wiele osób wybiera naukę języka włoskiego właśnie w celu dalszego rozwoju zawodowego. Akademia dysponuje szeroką kadrą nauczycieli ukierunkowanych na potrzeby kursantów. Niewielkie grupy kilkuosobowe dla dorosłych skupiają się na praktycznym poznawaniu tego języka. Możliwe są także indywidualne lekcje, jeśli chcemy w krótszym czasie nauczyć się tego języka np. w celu otrzymania awansu na lepsze stanowisko.

Język włoski w gronie najprostszych języków do nauki

Stopień trudności danego języka w dużej mierze zależy od złożoności języka ojczystego. W przypadku Polaków, język włoski jest zaliczany do drugiej kategorii ze względu na spore podobieństwo kulturowe w aspekcie lingwistycznym. Język włoski mieści się w tej samej kategorii, co język hiszpański oraz francuski. Zdaniem wielu, stopień trudności nie jest wyższy w porównaniu z językiem angielskim, a natrafimy nawet na opinie, że nauka języka włoskiego przychodzi nam łatwiej.

Akademia językowa TIME posiada bardzo wszechstronną ofertę nauczania tego języka. Swoje umiejętności mogą rozwijać dzieci (powyżej 3. roku życia), młodzież, a także osoby dorosłe. Zajęcia są planowane w taki sposób, aby jak najlepiej sprostać oczekiwaniom wszystkich kursantów. Zdaniem uczestników, język włoski jest bardzo przyjemny w nauce ze względu na ciepłe słownictwo, a także charakterystyczny akcent, który można sobie szybko przyswoić.

Znajomość włoskiego ma korzystny wpływ na pewność siebie

Ten aspekt jest dobrze widoczny w przypadku młodzieży. Płynna znajomość języka włoskiego jest dużym atutem po stronie młodego człowieka, który może się tym pochwalić przed rówieśnikami. Język ten jest postrzegany za bardzo romantyczny oraz pełen pasji. W przypadku chłopców oraz mężczyzn, znajomość tego języka na pewno wpłynie na wyższy poziom relacji z płcią przeciwną.

Doświadczeni nauczyciele w szkole TIME potrafią zarazić swoją pasją do języka włoskiego. Zagadnienia, które są dla nas interesujące oraz ważne, możemy przyswoić dużo szybciej. Odpowiednie podejście ze strony nauczycieli ma duży wpływ na tempo nauki. Już po kilku miesiącach regularnych lekcji opanujesz zagadnienia potrzebne do podstawowej komunikacji w języku włoskim.

Nauka włoskiego częstym wyborem miłośników podróży

Język włoski zaliczymy do grona języków romańskich. Wywodzi się w prostej linii z łaciny, podobnie jak inne języki indoeuropejskie. Włochy to bardzo popularny kierunek dla miłośników podróży. Wiele osób fascynuje się kulturą tego kraju i pragnie zgłębiać jej tajniki. To kolejny powód, dla którego warto rozpocząć naukę języka włoskiego. Szczególnie, że wystarczą 2-3 miesiące sumiennej nauki, aby przygotować się do wyjazdu z atutem swobodnej komunikacji w podstawowych kwestiach.

Gdzie rozpocząć naukę języka włoskiego?

Dużą renomą cieszy się akademia Języków Obcych TIME w Bielsku-Białej. Atutami tego miejsca jest doświadczona kadra z przygotowaniem pedagogicznym, nowoczesne materiały dydaktyczne, a także metody ukierunkowane na szybkie postępy praktyczne. Szkoła TIME prowadzi zajęcia dla różnych grup wiekowych. Niewielkie grupy do 8 osób sprzyjają efektywnej nauce. Dużym plusem są także zajęcia indywidualne oraz pół indywidualne dla dwóch osób.