Lekcje on-line

Nauczanie Online na czas koronawirusa

W związku z zaistniałą sytuacją zmieniamy formę zajęć języków obcych ze stacjonarnych (Bielsko-Biała, Bystra) na online, które stały się standardowymi zajęciami w szkołach podstawowych i średnich, aż do rozwiązania trudnej sytuacji w kraju. Bardzo nas cieszy, że znaleźliśmy już teraz rozwiązanie, które zapewni nam możliwość organizowania dobrych jakościowo i poważnych lekcji. Zajęcia zdalne prowadzimy dla wszystkich języków z naszej oferty np. angielski online, niemiecki online, włoski online, itd.

Przez najbliższe tygodnie będziemy korzystać z aplikacji ZOOM. Jest to rozwiązanie, które jest dla Państwa bezpłatne, pewne, jedno z najlepszych na światowym rynku edukacyjnym.

Wymaga jedynie jednorazowego pobrania darmowej aplikacji (na telefon) lub programu (komputer/tablet). Tuż obok przygotowaliśmy instrukcje. Lekcje będą wprowadzane stopniowo, a te które się nie odbyły będą sukcesywnie odrabiane. Zmiany na zajęcia online są wprowadzane również w kursach językowych dla firm

Aplikacja do nauki zdalnej
Praca na komputerze

NIEZBĘDNY SPRZĘT

Do przeprowadzenia zajęć on-line w SJO TIME niezbędne są:

 1. Laptop (najlepiej), komputer stacjonarny, tablet, ewentualnie telefon, koniecznie z dostępem do Internetu. Urządzenie powinno posiadać kamerę i mikrofon, aby stworzyć atmosferę zwykłej lekcji – czyli zaistniała interakcja między nauczycielem, a uczniem. Jeśli mają Państwo do wyboru WI-Fi i połączenie za pomocą kabla sieciowego – prosimy o wybór połączenia przewodowego. Ważna jest prędkość Internetu, a dokładnie wysyłanie danych – Upload nie powinien być mniejszy niż 4 Mbps.
 2. Słuchawki – mogą być zwykłe od telefonu.
 3. Zeszyt, długopis, ołówek, gumka, podręcznik, ćwiczenia, itp.

INSTALACJA APLIKACJI ZOOM NA KOMPUTERZE / TABLECIE

By nauka na komputerze/tablecie była możliwa, trzeba jeden raz pobrać aplikację Zoom. Oto instrukcja.

 1. Wejdź na https://zoom.us/download
 2. Pobierz: „Zoom Client for Meetings” (kliknij DOWNLOAD)
 3. Pobierzesz plik „ZoomInstaller.exe” (kliknij ZAPISZ PLIK)
 4. Po kliknięciu może pojawić się pytanie „Czy chcesz uruchomić ten plik?” Kliknij URUCHOM.
 5. Po instalacji program jest gotowy do działania.

Działania dodatkowe: jeśli możesz, utwórz skrót na Pulpicie lub dodaj program do paska startowego, tak by było go łatwiej znaleźć.

Ważne! Nie będziesz musiał zakładać żadnego konta, podawać swoich danych czy powtarzać instalacji kilkukrotnie. Od tej chwili jesteś gotowy do lekcji on-line. Prawda, że łatwe?

Nauka języków zdalna
Instalacja aplikacji na telefonie

INSTALACJA APLIKACJI ZOOM NA TELEFONIE/TABLECIE

By nauka na smartfonie/tablecie była możliwa, musisz jeden raz pobrać aplikację Zoom. Oto instrukcja.

 1. Wejdź do sklepu PLAY lub APP STORE
 2. Zainstaluje aplikację „Zoom Cloud Meetings”
 3. Po instalacji program jest gotowy do działania.

Działania dodatkowe: jeśli możesz, wrzuć aplikację na ekran główny, tak by było ją łatwiej znaleźć.

Ważne! Nie będziesz musiał zakładać żadnego konta, podawać swoich danych czy powtarzać instalacji kilkukrotnie. Od tej chwili jesteś gotowy do lekcji on-line.

LEKCJE I PIERWSZA LEKCJA

Jeśli zainstalowałeś już aplikację / program ZOOM, jesteś gotowy do lekcji.

5-10 minut przed lekcją:

 1. uruchom aplikację ZOOM.
 2. Kliknij „JOIN” lub „JOIN A MEETING”
 3. Wpisz „MEETING ID” (pierwsze pole), to numer, który otrzymasz z wyprzedzeniem na maila. Zapisz go na kartce i miej niedaleko biurka/komputera. Numer będzie taki sam dla każdej lekcji.
 4. W drugim polu wpisz swoje imię (jeśli w grupie są dwie osoby o takim samym imieniu wpisz imię i nazwisko).
 5. Kliknij „JOIN MEETING” i czekaj do godziny lekcji, aż lektor „otworzy klasę”.

Kliknij aby zobaczyć film instruktażowy.

Pierwsza lekcja
Nauka zdalna języka obcego

WARUNKI PRACY

Zorganizuj sobie czy dziecku miejsce do pracy. Pamiętaj, że podczas lekcji Uczniowie również będą się wypowiadać, więc jeśli jest taka możliwość – niech będzie to osobne pomieszczenie, pokój, kącik. W towarzystwie Rodziny Uczniowie mogą się najzwyczajniej w świecie wstydzić!

Pamiętaj, że od Ciebie zależy jak przebiegnie nauka. Skup się, nie zapraszaj na lekcję całej Rodziny, nie planuj posiłku w trakcie lekcji 🙂 Sugerujemy, tak jak zawsze, aby wyłączać w czasie lekcji telefon.

Lekcję on-line traktuj jak zwykłą lekcję, zmienia się tylko miejsce. Uczymy się z tym samym zaangażowaniem!

WAŻNE INFORMACJE

Pamiętajmy, że najbliższy czas to nie ferie. Stawiamy na dobre lekcje i zależy nam, by zapewnić Państwu, Dzieciom i Młodzieży nieprzerwany dostęp do lekcji języka obcego. Z góry dziękujemy za współpracę i zrozumienie – to również dla nas jest nowa sytuacja. Wkładamy dużo pracy, by ta nauka była możliwa. Ważne jest, by być zmotywowanym i z pozytywnym nastawieniem podejść do tych wyjątkowych spotkań.

FILM – JAK URUCHOMIĆ LEKCJĘ

Krótki instruktarz jak rozpocząć każda lekcję.