Kurs języka norweskiego w Bielsku-Białej.

Od 3 lat Szkoła Języków Obcych Time w Bielsku-Białej oraz w Bystrej posiada w swojej bogatej ofercie również kursy języka norweskiego. Jesteśmy w stanie zorganizować zajęcia z tego języka w małych grupach 4-8 osobowych. Coraz większa popularność języka norweskiego w Bielsku-Białej wynika zapewne z emigracji zarobkowej do Norwegii. Dlatego też znaczna część zajęć jest prowadzona w formie spotkań indywidualnych czyli korepetycji, które są dedykowane głównie osobom, które wyjeżdżają do pracy lub po prostu chcą na stałe przeprowadzić się do Norwegii. Szkoła Języków Obcych Time zatrudnia osoby z odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem w nauczaniu języka norweskiego, co jest gwarantem świadczonych przez nas usług.

Dlaczego warto uczyć się języka norweskiego?

Nauka języka norweskiego jest popularna przede wszystkim ze względu na kwestie finansowe. Norwegia wciąż stanowi jeden z atrakcyjniejszych kierunków migracji zarobkowych. Pierwsze spotkanie z językiem norweskim może zniechęcać, jednak wbrew pozorom, nie jest to bardzo skomplikowany język. Tymczasem opanowanie tego języka w stopniu komunikatywnym stanowi niemal gwarancję dobrze płatnej pracy w Norwegii.

Czy język norweski jest trudny w nauce?

Początkowy okres nauki bywa trudny. Wszystko za sprawą charakterystycznej wymowy, do której po prostu trzeba się przyzwyczaić. W praktyce, nauka wcale nie jest dużo trudniejsza w porównaniu z językiem angielskim czy niemieckim. Zdaniem lingwistów, jest to najprostszy język w gronie języków skandynawskich. Jeśli dobrze znasz język angielski, będzie to ogromne ułatwienie, ponieważ oba te języki łączy wiele podobieństw. Dużym udogodnieniem może być także znajomość niemieckiego.

Możliwość płynnej komunikacji w kilku krajach

Płynna znajomość języka norweskiego oznacza, że bez trudu porozumiesz się ze Szwedami. Język szwedzki jest nieco trudniejszy ze względu na gramatykę, ale oba te języki są bardzo podobne. Norweski umożliwia komunikacje także w Danii, choć tutaj jest to kwestia złożona. Oba języki bardzo różnią się wymową, co jest powodem do wielu żartów na temat komunikacji duńsko-norweskiej. Wbrew pozorom, język norweski nie ułatwi nam komunikacji w Finlandii. Fiński to zupełnie odrębny język wywodzący się z kultury uralskiej.

Język norweski to gwarancja satysfakcjonujących zarobków

Standard życia w Norwegii jest oceniany wyżej w porównaniu z Polską. Zarobki w tym kraju są dużo wyższe, a ponadto, problemem jest ograniczona liczba ludności, co oznacza wiele wolnych etatów. Polacy wyjeżdżający do Norwegii z umiejętnością posługiwania się językiem norweskim w stopniu komunikatywnym mogą bardzo szybko znaleźć satysfakcjonującą pracę.

To główny powód, dla którego wielu młodych ludzi podejmuje naukę języka norweskiego w szkole TIME. Szkoła ta dysponuje doświadczoną i wykwalifikowaną kadrą nauczycieli, którzy dostosowują sposób kształcenia do indywidualnych potrzeb kursantów. Dobry nauczyciel pomaga również „bezboleśnie” przejść pierwszy okres nauki, gdy wymowa wydaje się bardzo trudna.

Możliwość zgłębiania kultury skandynawskiej

Znacznie szybciej uczymy się rzeczy, które są dla nas interesujące i ważne. Sposobem na efektywną naukę norweskiego jest zafascynowanie się kulturą skandynawską. Niezwykle intrygująca jest przede wszystkim mitologia nordycka. Wielu fascynuje także epoka Wikingów. W szkole TIME, nauczyciele starają się łączyć naukę języka z poznawaniem kultury, dzięki czemu, zajęcia są dużo ciekawsze. Co za tym idzie, można w dużo krótszym czasie zauważyć imponujące rezultaty w nauce języka norweskiego. Kultura skandynawska jest niezwykle bogatym i niewyczerpanym źródłem inspiracji.

Gdzie możesz nauczyć się języka norweskiego?

O ile jeszcze kilka lat temu nauka norweskiego była możliwa w nielicznych szkołach, o tyle dzisiaj dostępność szkół jest znacznie większa. Godnym polecenia miejscem jest szkoła językowa TIME w Bielsku-Białej, mogąca się pochwalić wykwalifikowaną kadrą oraz nauczaniem dostosowanym do potrzeb różnych grup wiekowych. Dużym plusem jest funkcjonalna platforma online, która daje możliwość zgłębiania języka norweskiego bez wychodzenia z domu. Z pomocą doświadczonych nauczycieli w szkole TIME szybko przekonasz się, że język norweski wcale nie jest trudny.