Kursy języka francuskiego w Bielsku-Białej

Szkoła Języków Obcych TIME w Bielsku-Białej oraz Bystrej oferuje kursy języka francuskiego dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Zajęcia odbywają się w formie zajęć: grupowych, pół-indywidualnych (2 osoby) i indywidualnych, czyli korepetycji. Lekcje z języka francuskiego odbywają się w terminach ustalonych między kursantami a lektorem. Z doświadczenia możemy powiedzieć, że nauka odbywa się najczęściej w godzinach popołudniowych i wieczornych, choć zdarzają się również spotkania przed południem. Najważniejszą kwestią w nauczaniu języków obcych jest kompetencja nauczyciela, który powinien oprócz odpowiedniego wykształcenia posiadać zdolności interpersonalne i być zaangażowany w nauczanie poszczególnych grup wiekowych. Nasi nauczyciele języka francuskiego posiadają wykształcenie filologiczne oraz duże doświadczanie w nauczaniu.

Dlaczego warto uczyć się języka francuskiego?

Język francuski jest określony mianem języka miłości. Cechą charakterystyczną jest subtelna i miękka fonetyka bardzo przyjemna dla ucha. Wbrew pozorom, nie jest to trudny język, choć zdaniem nauczycieli, może sprawiać nieco więcej trudności na początku nauki. Jest to kwestia charakterystycznej gramatyki oraz wymowy. Biegła znajomość języka francuskiego może nam zaoferować szereg korzyści. Dlaczego warto wybrać się na kurs tego języka obcego?

Językiem francuskim włada blisko 300 milionów ludzi na świecie

Ponad 200 milionów mieszkańców Francji korzysta z tego języka na co dzień. W wielu krajach jest to natomiast drugi język użytkowy. Wymienimy tu przede wszystkim kraje Beneluksu, a także Szwajcarię. Język francuski jest niezwykle popularny w wielu krajach północnej Afryki: Algierii, Maroku i Tunezji. Językiem posługuje się także wielu mieszkańców niektórych prowincji kanadyjskich. Pod względem liczby osób władających tym językiem, francuski plasuje się w czołowej piętnastce. To ważna informacja dla osób, które uczą się języków w celu łatwiejszego podróżowania po całym świecie.

Języki obce stanowią ważny atut w naszym CV

Na wielu stanowiskach pracy płynna komunikacja w języku angielskim jest postrzegana jako podstawowy wymóg. Atutem jest dobra znajomość drugiego języka. Francuski to bardzo dobry wybór dla osób, które chcą rozpocząć naukę ze względu na karierę zawodową. W wielu międzynarodowych firmach język francuski jest mile widziany przez pracodawcę. Plusem jest również stosunkowo niewielka konkurencja, ponieważ Polacy zwykle decydują się na inne języki obce. Dzięki temu, wysoki poziom francuskiego może otworzyć Ci furtkę do wymarzonej posady.

Szkoła językowa TIME ma duże doświadczenie w nauczaniu języka francuskiego osób dorosłych, które pragną wzmocnić swoją pozycję zawodową. Nauczyciele stawiają na praktyczny aspekt nauczania, dzięki czemu, już po kilku miesiącach systematycznej pracy możesz pochwalić się podstawową znajomością tego języka. Sposoby nauczania są dostosowane do potrzeb osób dorosłych.

Czy język francuski jest trudny w nauce?

Obiegowa opinia głosi, że język francuski jest dużo trudniejszy w nauce w porównaniu z językiem angielskim czy włoskim. Nie jest to jednak prawda. Jest to po prostu nieco inny język odznaczający się specyficzną fonetyką i gramatyką. Rzeczywiście może sprawiać nieco większe trudności, szczególnie na początku nauki, ale na pewno nie można powiedzieć, że jest to język dużo trudniejszy od angielskiego.

Język istotny dla światowej kultury

Kultura francuska jest niezwykle intrygująca i nie dziwi fakt, że tak wiele osób decyduje się ją zgłębiać. Dotyczy to zarówno sztuki, architektury, jak również kuchni. Dobra znajomość języka francuskiego umożliwia poznawanie wielkich dzieł w oryginale. Język francuski jest niezwykle istotny także z perspektywy osób zajmujących się modą. To właśnie z tego języka pochodzi wiele zwrotów, którymi posługujemy się na co dzień w świecie mody.

Francuski przynosi wiele korzyści osobom młodym

Biorąc pod uwagę, że w naszym kraju stosunkowo niewielka liczba osób rozwija swoje umiejętności władania językiem francuskim, płynna znajomość tego języka stanowi duży atut w relacjach interpersonalnych. Młode osoby mogą pochwalić się swoim rówieśnikom czymś wyjątkowym i godnym podziwu. Biorąc pod uwagę, że wiele osób utożsamia francuski z trudnym językiem obcym, jego znajomość budzi dodatkową aprobatę. Francuskim chętnie zainteresują się chłopcy, biorąc pod uwagę, że wiele kobiet utożsamia ten język z językiem miłości.

Dzieci i osoby młode mogą rozwijać umiejętność władania językiem francuskim w szkole TIME. Wykwalifikowana kadra nauczycieli z przygotowaniem dydaktycznym wie, jak zainteresować młodych kursantów oraz rozbudzić w nich motywację do dalszej nauki. Nowoczesne metody dydaktyczne pozwalają znacznie przyspieszyć proces poznawania języka obcego od podstaw.

Gdzie możesz uczyć się języka francuskiego?

Szkoła językowa TIME w Bielsku-Białej jest warta polecenia wszystkim osobom pragnącym uczyć się języka francuskiego. W tym miejscu prowadzone są zajęcia zarówno dla osób, które stawiają w języku francuskim swoje pierwsze kroki, jak również dla osób, które pragną rozwijać stopień zaawansowania. Niewielkie grupy, nowoczesne materiały dydaktyczne oraz zajęcia praktyczne z lektorem mają korzystny wpływ na tempo przyswajania języka francuskiego. Dużym atutem jest funkcjonalna platforma online umożliwiająca naukę bez wychodzenia z domu.