Kursy języka czeskiego w Bielsku-Białej

Szkoła Języków Obcych Time w Bielsku-Białej oraz w Bystrej od kilku lat posiada w swojej ofercie naukę języka czeskiego. Na lokalnym rynku edukacyjnym zauważalny jest od kilku lat wzrost zainteresowania nauką tego języka nie tylko wśród osób indywidualnych, ale i dla firm oraz przedsiębiorstw. W chwili obecnej stacjonarnie prowadzimy zajęcia grupowe w formie kursów z języka czeskiego oraz spotkania indywidualne. Udzielamy również korepetycji dla osób, które cenią sobie indywidualne podejście i potrzebują język czeski wykorzystywać podczas wyjazdów służbowych. Współpracujemy również z kilkoma firmami z Bielska-Białej, które sprzedają swoje usługi i produkty na czeski rynek. Pomimo tego, że Bielsko-Biała leży zaledwie 28 km od Republiki Czeskiej na rynku edukacyjnym jest niewielu nauczycieli języka czeskiego. Szkoła Time nawiązała jednak kontakty z najlepszymi lektorami tego języka, co przełożyło się na wysoką jakość świadczonych przez nas usług!

Dlaczego warto uczyć się języka czeskiego?

Język czeski z pewnością należy do grupy bardzo rzadko wybieranych języków i niewielu Polaków może się pochwalić znajomością tego języka. Znamienne jest to, że wielu z nas zna jednak podstawowe słówka, a nawet całe dowcipy. Język czeski bardzo często wydaje nam zabawny ze względu na charakterystyczny akcent, a także brzemiennie niektórych słów. Jak się jednak okazuje, nauka tego języka może być prawdziwym strzałem w dziesiątkę! Nie tylko z powodów zawodowych, ale również dzięki coraz większej atrakcyjności turystycznej naszych południowych sąsiadów.

Język czeski nie jest trudny w nauce

Polscy obywatele zamieszkujący południowe części województw: dolnośląskiego, opolskiego, a także śląskiego, całkiem nieźle radzą sobie z podstawami języka czeskiego. Szczególnie w dobie otwartych granic, gdzie możemy tak po prostu udać się na wycieczkę lub zakupy do Czech. Podobnie jak język polski, czeski wywodzi się z grupy języków słowiańskich. Najwięcej wspólnego ma z językiem słowackim, kaszubskim, łużyckim oraz polskim.

Ze względu na liczne podobieństwa kulturowe, nauka języka czeskiego dla Polaka może okazać się dużo prostsza niż nauka języka angielskiego. Przynajmniej w aspekcie podstawowej komunikacji. Szkoła TIME w Bielsku-Białej prowadzi zajęcia dla osób, które pragną zgłębiać arkana tego języka obcego. Wbrew pozorom, zainteresowanie tym językiem w ostatnich latach jest całkiem spore.

Dobry tłumacz na wagę złota

Wykwalifikowany tłumacz zawsze może liczyć na solidne zarobki. Im rzadszy jest język, którym włada tłumacz, tym większe apanaże, jakich może oczekiwać. To naturalna relacja ograniczonej podaży przy sporym popycie. Język czeski należy do grona języków egzotycznych i bardzo niewielka grupa ludzi na świecie może pochwalić się biegłą znajomością tego języka. Z kolei zapotrzebowanie na tłumaczenie różnorodnych dokumentów w języku czeskim wcale nie jest małe.

To doskonały powód, dla którego warto rozpocząć naukę języka czeskiego. Znajomość mało popularnego języka obcego wiąże się ze znacznie mniejszą konkurencją na rynku. W wymienionych wyżej województwach, język czeski jest dużym atutem w CV, szczególnie, jeśli aplikujemy na stanowisko związane z obsługą klienta.

Nauka czeskiego jest bardzo przyjemna

Na temat języka czeskiego w Polsce narosły prawdziwe legendy. Większość śmiesznych zwrotów niestety nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością, np. żaden Czech nie nazwie parasola smaticku na paticku. Podobnie jak określenie Netoperek nie jest wykorzystywane w odniesieniu do Batmana. Zdarzają się jednak prawdziwe żarty na temat języka czeskiego. Przykładowo w piekarni w Pradze poprosimy o czerstwy chleb, ponieważ u naszych południowych sąsiadów, czerstwy oznacza świeży. Takich przykładów jest znacznie więcej, dzięki czemu, nauka czeskiego sprawia dużą przyjemność.

Lukratywna praca za granicą!

Wielu klientów szkoły językowej TIME decyduje się na naukę języka czeskiego ze względu na większe szanse otrzymania lukratywnej oferty pracy za granicą. Siedziby wielu dużych firm zagranicznych znajdują się właśnie w Czechach. Warto również wspomnieć koncern motoryzacyjny Skody. Biegła znajomość języka czeskiego w połączeniu z wykształceniem kierunkowym daje bardzo duże możliwości w aspekcie otrzymania lukratywnej oferty pracy u naszych południowych sąsiadów.

Język czeski wsparciem dla relacji interpersonalnych

Jak już mówiliśmy, biegła znajomość języka czeskiego nie jest w Polsce czymś powszechnie spotykanym. A zatem, osoba zaawansowana we władaniu tym językiem na pewno wzbudzi podziw wśród swoich znajomych. Z pewnością otrzyma również wiele pytań o znaczenie poszczególnych słówek oraz odniesienie się do popularnych żartów na temat tego języka obcego. Możemy zatem uznać, że znajomość egzotycznego języka obcego korzystnie wpływa na jakość relacji z innymi ludźmi.

Gdzie możesz nauczyć się języka czeskiego?

Liczba szkół w Polsce oferująca naukę języka czeskiego jest mocno ograniczona. Obecnością tego języka w ofercie może pochwalić się szkoła językowa TIME, która prowadzi zajęcia zarówno dla osób pragnących rozwijać swoje umiejętności, jak również dla osób, które stawiają w języku czeskim pierwsze kroki.

Zaletami szkoły TIME są niewielkie grupy, nowoczesne metody kształcenia, a także zajęcia prowadzone w różnych grupach wiekowych. Szkoła dysponuje także funkcjonalną platformą online, która pozwala na poznawanie języków obcych bez wychodzenia z domu. Z pomocą doświadczonych nauczycieli bardzo szybko poznasz podstawy języka czeskiego. W ciągu kilku miesięcy systematycznej pracy możliwe jest opanowanie tego języka w stopniu komunikatywnym.