Kursy języka hiszpańskiego w Bielsku-Białej.

Szkoła Języków Obcych TIME w Bielsku-Białej oraz Bystrej od kilkunastu lat prowadzi naukę języka hiszpańskiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia odbywają się w małych grupach liczących zaledwie od 4 do 8 osób, przez co znaczenie wzrasta skuteczność nauczanie. Oferujemy również zajęcia dla 2 osób (lekcje pół-indywidualne) oraz zajęcia indywidualne w formie korepetycji dla osób, które cenią sobie zajęcia sam na sam z nauczycielem. Od wielu lat zatrudniamy tylko i wyłącznie wykwalifikowanych lektorów języka hiszpańskiego, dzięki którym nauka jest bardziej skuteczna i ciekawa dla kursanta. Ważnym elementem zajęć jest dostęp do wyjątkowo bogatej bazy materiałów szkoleniowych, które są wykorzystywane na kursach. W Szkole Języków Obcych Time w Bielsku-Białej korzystamy z najlepszych  podręczników pochodzących z Hiszpanii, które cechują się spójnością, estetyką wydania oraz skutecznością zawartych materiałów szkoleniowych.

Dlaczego warto uczyć się języka hiszpańskiego?

Język hiszpański od lat cieszy się nie tylko w Bielsku-Białej, ale i w całym kraju dużą popularnością. Wszystko za sprawą inspirującej kultury iberyjskiej zgłębianej przez wielu miłośników podróży. W ostatnich latach zauważyliśmy ogromny wzrost zainteresowania językiem hiszpańskim, a wszystko za sprawą bardzo popularnego serialu Dom z Papieru. Został on nakręcony właśnie w Hiszpanii. Niezaprzeczalnie jest to piękny i bardzo ciepły język, a jego znajomość wiąże się z wieloma korzyściami. Jakie są główne powody, dla których warto rozwijać swoją biegłość w języku hiszpańskim?

Hiszpański to drugi język na świecie!

Jeśli mielibyśmy wskazać najpopularniejszy język, którym posługuje się największa liczba ludzi, wiele osób wskazałoby angielski. Tymczasem, mowa Szekspira zajmuje dopiero trzecie miejsce w statystykach. Na drugim miejscu plasuje się właśnie język hiszpański, którym codziennie posługuje się ponad 400 milionów ludzi na całym świecie! Wszystko za sprawą kolonizacyjnej przeszłości Hiszpanii. Jaki język znajduje się na czele rankingu? Jest to język chiński, którym włada prawie miliard ludzi na świecie, ale to już inna historia. Z językiem hiszpańskim spotkamy się w wielu krajach Ameryki Południowej oraz Północnej. Wymienimy tu przede wszystkim: Argentynę, Brazylię, Chile, Dominikanę, Kolumbię, Paragwaj, Urugwaj, Panamę, Wenezuelę, Peru oraz Meksyk.

Język hiszpański ważny z perspektywy podróżników

Płynna znajomość języka hiszpańskiego jest niezwykle istotna z perspektywy wszystkich miłośników podróżowania po świecie. Możemy w ten sposób zgłębiać wspaniałą kulturę iberyjską, a także kultury wielu krajów Ameryki Południowej i Północnej. W wielu wyżej wymienionych państwach łatwiej porozumieć się właśnie w języku hiszpańskim niż angielskim.

W szkole językowej TIME, nauka języka hiszpańskiego jest traktowana z należytą estymą. Wykwalifikowani nauczyciele pomagają opanować ten język na poziomie praktycznym, co w przypadku wielu podróżników oznacza możliwość komunikowania się z ponad 400 milionami ludzi na świecie!

Czy język hiszpański i portugalski są do siebie podobne?

Wielu uczniów uczęszczających do szkoły TIME na lekcje języka hiszpańskiego pyta o podobieństwo języków hiszpańskiego oraz portugalskiego. Wbrew pozorom, oba języki różnią się w znacznym stopniu, choć są oczywiście pokrewne i pochodzą ze wspólnej grupy języków romańskich. Ujmijmy to na zasadzie podobieństw polskiego i rosyjskiego. Wiele słów jest do siebie podobnych, a przedstawiciele tych narodów potrafią się porozumieć, jednak w praktyce, oba języki nie są do siebie tak podobne, jak zakłada wielu ludzi. Język hiszpański jest uważany za dużo prostszy.

Język hiszpański to dobry wybór dla dzieci i młodzieży

W młodym wieku znacznie szybciej przyswajamy nowe słownictwo, a to za sprawą większej elastyczności naszego umysłu. Dlatego warto jak najwcześniej zapisać dziecko na język dodatkowy. Hiszpański jest bardzo dobrym wyborem, ze względu na dużą popularność wśród młodzieży. Znajomość tego języka stanowi ważny atut interpersonalny i sprawia, że dziecko lub nastolatek czuje się w gronie rówieśników znacznie pewniej.

Szkoła językowa TIME oferuje naukę języka hiszpańskiego dla najmłodszych. Zajęcia są prowadzone w grupach obejmujących dzieci powyżej 3. roku życia. Doświadczeni nauczycieli dysponują dobrym przygotowaniem pedagogicznym i nowoczesnymi metodami dydaktycznymi, które ułatwiają wydajne nauczanie języka hiszpańskiego w gronie młodych kursantów.

Znajomość hiszpańskiego poprawi jakość Twojego CV

Wielu kursantów uczęszczających do szkoły językowej TIME w Bielsku-Białej oraz w Bystrej zdecydowało się na rozwijanie umiejętności języka hiszpańskiego ze względu na karierę zawodową. Biorąc pod uwagę, że ponad 400 mln ludzi posługuje się tym językiem, jego znajomość jest mile widziana w wielu zagranicznych firmach. Płynna znajomość tego języka stanowi duży atut w CV i zwiększa szanse na zdobycie wymarzonej posady. Szkoła TIME ma duże doświadczenie w kształceniu dorosłych osób i stawia duży nacisk na edukację praktyczną. Celem nadrzędnym jest bowiem płynna komunikacja.

Gdzie możemy rozwijać zdolność posługiwania się językiem hiszpańskim?

Szkoła językowa TIME jest dobrym wyborem zarówno dla osób, które chcą rozwijać swój stopień zaawansowania, jak również dla osób, którym zależy na nauce od absolutnych podstaw. Dużą zaletą są zajęcia w niewielkich grupach do 8 osób, co wpływa na jakość nauczania. Szkoła TIME korzysta również z nowoczesnej platformy online, co umożliwia naukę języka hiszpańskiego bez wychodzenia z domu. Nauczyciele dysponują dużym doświadczeniem i dostosowują sposób nauczania pod kątem grup wiekowych oraz indywidualnych oczekiwań kursantów.