Kurs języka rosyjskiego w Bielsku-Białej.

Szkoła Języków Obcych Time od 20 lat posiada w swojej ofercie kursy języka rosyjskiego dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Po wielu latach język rosyjski powoli znów wraca do łask i coraz więcej mieszkańców Bielska-Białej i okolic korzysta z naszych usług w tym zakresie. Zajęcia te są prowadzone w bardzo małych grupkach liczących od 4 do 8 osób, co przekłada się na jakość nauczania. W naszej ofercie mamy również korepetycje z języka rosyjskiego, czyli lekcje indywidualne oraz zajęcia pół-indywidualne dla 2 osób. W chwili obecnej współpracujemy z dwoma nauczycielkami języka rosyjskiego, które nie tylko mają odpowiednie wykształcenie filologiczne, ale również pochodzą z krajów Europy Wschodniej. Prowadzimy naukę tego języka zarówno dla osób fizycznych, jak i dla firm, które coraz częściej współpracują z rynkiem wschodnim.

Dlaczego warto uczyć się języka rosyjskiego?

W ostatnich latach obserwujemy wzrost popularności języka rosyjskiego w naszym kraju. W okresie komunizmu, był to w Polsce obowiązkowy język obcy, w związku z tym, wiele osób powyżej 40. roku życia przynajmniej w podstawowym stopniu potrafi posługiwać się tym językiem. Dlaczego popularność rosyjskiego wzrosła na przestrzeni ostatnich lat? Za nauką tego języka obcego rzeczywiście przemawia kilka ważnych aspektów.

Uproszczona komunikacja w krajach wschodniej Europy i Azji

Językiem rosyjskim przynajmniej w stopniu komunikatywnym posługuje się ok. 250-300 mln ludzi. Dzięki temu, rosyjski plasuje się w czołowej dziesiątce najczęściej wykorzystywanych języków na całym świecie. Znając ten język bez trudu porozumiesz się nie tylko w Rosji, ale również na Ukrainie, na Białorusi, na Litwie, a także w niektórych krajach zachodniej Azji, np. Azerbejdżanie czy Gruzji.

W szkole językowej TIME dostępne są zajęcia dla osób, które chcą rozwijać swoją biegłość we władaniu tym językiem. Dostępne są także kursy oferujące naukę od absolutnych podstaw. Warto zwrócić uwagę, że komunikacja w języku rosyjskim bardzo upraszcza sprawę w krajach wschodniej Europy oraz zachodniej Azji, gdzie język angielski wciąż nie jest dobrze rozpowszechniony.

Język rosyjski może otworzyć furtkę do zyskownego biznesu

Na przestrzeni lat mogliśmy usłyszeć o wielu pomysłach na biznes, w których język rosyjski stanowił podstawowy wymóg. Jedną z ciekawszych opcji jest chociażby eksport elektroniki, którą na wschodzie można kupić dużo taniej. Do prowadzenia transakcji w krajach wschodnich, język rosyjski jest po prostu niezbędny. Na Ukrainie lub na Białorusi wciąż możemy bowiem natrafić na poważne bariery w komunikacji w języku angielskim.

Zajęcia realizowane przez szkołę językową TIME w dużej mierze są adresowane właśnie dla osób, które myślą o otworzeniu własnego biznesu lub rozwoju kariery zawodowej opartej o współpracę ze wschodnimi firmami. Kursy są przygotowywane w taki sposób, aby jak najlepiej sprostać oczekiwaniom osób, które pragną w krótkim czasie opanować praktyczne posługiwanie się językiem rosyjskim.

Łatwość w nauce języka rosyjskiego

Na początkowym etapie nauki zniechęcająca bywa konieczność nauki alfabetu. Jak wiadomo, w języku rosyjskim wciąż wykorzystuje się tzw. grażdankę, czyli odmianę graficzną cyrylicy. W praktyce, nauka alfabetu zajmuje od kilku do kilkunastu godzin. Czytanie początkowo sprawia pewne trudności, ale kursanci przekonują się, że w bardzo krótkim czasie można oswoić się z grażdanką.

Gdy opanujemy już alfabet, nauka rosyjskiego staje się szybka, prosta i przyjemna. Rosyjski, podobnie jak język polski, jest zaliczany do grupy języków słowiańskich. Są one do siebie zbliżone, o czym możemy się przekonać podczas rozmowy z Rosjaninem. Podstawowa komunikacja jest możliwa, nawet jeśli rozmówcy władają wyłącznie ojczystym językiem. Praktyczne opanowanie języka rosyjskiego w stopniu komunikatywnym przez Polaka, może być prostsze niż nauka języka angielskiego!

Możliwość podróżowania po Rosji oraz zachodniej Azji

Zaszłości historyczne sprawiają, że w świadomości wielu Polaków Rosja na pewno nie występuje w pozytywnych skojarzeniach. Nie ulega jednak wątpliwości, że ten kraj może pochwalić się bardzo bogatą i ciekawą kulturą. Mamy także piękne rosyjskie miasta, które powinni odwiedzić wszyscy miłośnicy podróżowania po świecie. Płynna znajomość języka rosyjskiego jest ogromnym udogodnieniem, ponieważ w Rosji wciąż natrafimy na pewne bariery językowe w kontekście posługiwania się językiem angielskim. O ile w hotelu, czy na lotnisku nie powinno być najmniejszego problemu, o tyle w niektórych sklepach czy restauracjach, a także na ulicy rosyjski może się bardzo przydać.  Dlatego, wielu turystów decyduje się na naukę tego języka.

Gdzie warto uczyć się języka rosyjskiego?

Jeśli szukasz dobrej szkoły oferującej naukę języka rosyjskiego, na pewno zainteresuje Cię bogata oferta stworzona przez szkołę językową TIME w Bielsku-Białej. W tym miejscu prowadzone są zajęcia zarówno dla osób początkujących, jak również średnio-zaawansowanych. Dużym plusem są niewielkie grupy (max. do 8 osób), co znacznie podnosi jakość nauki. Oczywiście prowadzone są również zajęcia indywidualne oraz półindywidualne dla dwóch osób.

Zaletą tej szkoły są efektywne metody nauczania oraz nowoczesne materiały edukacyjne. Dzięki temu, w ciągu kilku miesięcy systematycznej nauki możesz opanować język rosyjski w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację w obrębie podstawowych, codziennych sytuacji.