Kursy niemieckiego w Bielsku-Białej i Bystrej.

Szkoła Języków Obcych Time od początku funkcjonowania na edukacyjnym rynku w Bielsku-Białej prowadzi kursy języka niemieckiego dla wszystkich grup wiekowych i na każdym poziomie zaawansowania. Prowadzimy kursy w bardzo małych grupach, liczących zaledwie od 4 do 8 osób oraz zajęcia indywidualne w formie korepetycji i pół-indywidualne (dla 2 osób). Zatrudniamy kompetentnych nauczycieli – germanistów z wieloletnim doświadczeniem, nauczających te grupy wiekowe, w których czują się najlepiej. Jedni nauczyciele nauczają tylko dzieci, inni młodzież i maturzystów oraz współpracujemy również z lektorami uczącymi wyłącznie osoby dorosłe. Na zajęciach korzystamy tylko i wyłącznie z najlepszych podręczników do nauki języka niemieckiego, do których należą renomowane wydawnictwa takie jak np.  Hueber, Klett, Langenscheidt i inne. Nasza szkoła posiada również Akredytację Kuratorium również w zakresie nauczania języka niemieckiego, co świadczy o wysokiej jakości świadczonych przez nas usług.

Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego?

Dobra znajomość języków w obcych stanowi w dzisiejszych czasach klucz otwierający nam wiele nowych perspektyw. W szkołach średnich poza językiem angielskim pojawia się także język dodatkowy. Bardzo często jest to język niemiecki związany z wieloma stereotypami. Choć niektóre słowa w języku niemieckim rzeczywiście brzmią nieco krzykliwie, warto nadmienić, że jest to jeden z najbardziej miękkich, a zarazem nieskomplikowanych języków w Europie. Dlaczego warto rozwijać umiejętności w aspekcie posługiwania się językiem niemieckim?

Jeden z najważniejszych języków europejskich

Pod względem liczby osób posługujących się danym językiem, niemiecki plasuje się w ścisłej czołówce. Dla ponad 100 mln osób jest to język ojczysty, a kolejne 80 mln korzysta z niego przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Jest to język urzędowy nie tylko w Niemczech, ale również w Austrii, Belgii, Liechtensteinie, Luksemburgu oraz Szwajcarii. Język niemiecki jest również uważany za oficjalny i roboczy język Unii Europejskiej. Słownictwo tego języka powszechnie pojawia się w Gwarze Śląskiej.

Język niemiecki to silny atut w CV

Ze względu na dużą popularność języka niemieckiego w Europie, a także liczne firmy niemieckie funkcjonujące na polskim rynku, znajomość tego języka stanowi silną zaletę w naszym CV. W ten sposób możemy zwiększyć swoje szanse na uzyskanie dobrze płatnej pracy. Niemcy to najważniejszy partner gospodarczy naszego kraju.

Wiele osób rozpoczyna naukę języka niemieckiego w Szkole Języków Obcych TIME właśnie ze względu na swoją karierę zawodową. Warto podkreślić, że Niemcy to wciąż popularny kierunek migracyjny dla pracowników poszukujących wyższych zarobków. Szkoła posiada innowacyjne kursy, które pozwalają w krótkim czasie opanować podstawy oraz rozwinąć biegłość we władaniu tym językiem.

Nie taki niemiecki straszny jak go malują

Możemy spotkać się z opinią, że język niemiecki jest bardzo skomplikowany i trudny w nauce. Tak naprawdę jest to teza powtarzana przez osoby, które uważają ten język za nieatrakcyjny czy wręcz „brzydki”. W praktyce, język niemiecki należy do grupy języków germańskich, podobnie zresztą jak język angielski. A zatem, znajdziemy tu wiele podobieństw, które na pewno pomogą w szybkim opanowaniu języka niemieckiego, o ile dobrze radzimy sobie z angielskim.

Nauczyciele z renomowanej szkoły TIME w Bielsku-Białej i Bystrej podkreślają, że zarówno w aspekcie leksyki, jak również gramatyki, język niemiecki wcale nie należy do trudnych. W Europie znajdziemy mnóstwo języków, które są postrzegane za dużo trudniejsze w nauce z perspektywy osób polskojęzycznych. Nauczyciele podkreślają, że przy systematycznej pracy można opanować podstawy języka niemieckiego w przeciągu kilku miesięcy.

Niemieckim posługujemy się na co dzień

Choć wielu ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy, mnóstwo słów w języku polskim wywodzi się właśnie z języka niemieckiego! Na przestrzeni wielu wieków oba kraje rozwijały swoją kulturę w bliskim sąsiedztwie, a zatem, przenikanie słownictwo jest czymś zupełnie normalnym. Weźmy chociażby rzeczownik „cukier” wywodzący się od niemieckiego „der zucker”.

Zwroty niemieckie są powszechne także w gwarze śląskiej oraz poznańskiej. Można zatem śmiało stwierdzić, że płynna znajomość niemieckiego czyni nas bardziej świadomymi ojczystego języka. Doświadczeni nauczyciele ze szkoły językowej TIME podkreślają, że liczne podobieństwa dodatkowo ułatwiają przyswojenie sobie wielu słów w języku niemieckim.

Język niemiecki ułatwia podróżowanie po świecie

Jeśli kochasz podróże, na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, jak istotnym atutem jest biegła znajomość języków obcych. Choć za uniwersalny język międzynarodowy postrzegana jest mowa Szekspira, w niektórych krajach dużo łatwiej dogadamy się właśnie w języku niemieckim. Kraje Beneluksu, Szwajcaria oraz Austria, a także odległe kraje Ameryki Południowej, takie jak Brazylia, Chile czy Argentyna. Natrafimy tam na wielu ludzi, którzy znają chociażby podstawy tego języka.

Gdzie rozpocząć naukę języka niemieckiego?

Doskonałym wyborem jest jeden z oddziałów naszej szkoły TIME w Bielsku-Białej (Wapienica, Komorowice) oraz w Bystrej , odznaczające się nowoczesnymi metodami nauczania dzieci, młodzieży i dorosłych. To optymalne miejsce zarówno dla osób, które chcą rozpocząć naukę od absolutnych podstaw, jak również dla osób pragnących rozwijać biegłość w posługiwaniu się językiem niemieckim. Szkoła prowadzi zajęcia w niewielkich grupach, co zwiększa wydajność nauki.  Dużym plusem w dobie XXI wieku jest wygodna platforma do nauczania języka niemieckiego przez Internet.