Nauczymy Cię mówić

nauczymy Cię mówićCzas na naukę języka obcego

Czy ciągle zadajesz sobie pytanie kiedy wreszcie zaczniesz się swobodnie komunikować w języku obcym? Czy ciągle przekładasz naukę języka na później? Czy co roku na wakacjach postanawiasz, że tym roku zapiszesz się na kurs językowy? A może uczysz się języka od wielu lat i ciągle masz blokadę, by coś powiedzieć? Jeśli odpowiedziałeś „tak” na chociaż jedno z powyższych pytań, być może właśnie teraz jest właściwy moment, by rozpocząć lub wznowić naukę języka i pozwolić nam nauczyć Cię mówić.

Języki obce staja się coraz bardziej popularne

Znajomość języka obcego w obecnych czasach wydaje się czymś naturalnym i oczekiwanym właściwie na każdym kroku: w pracy, na wakacjach, podczas rozmowy kwalifikacyjnej, oglądania filmów czy przeglądania stron internetowych. Tym bardziej zaskakuje fakt, że aż 44 procent Polaków nie zna żadnego języka obcego, a dwoma (coraz częściej drugi język wymagany przez pracodawców) posługuje się tylko 15 procent (badanie TNS). Nic więc dziwnego, że z zewsząd jesteśmy bombardowani informacjami o „cudownych” czy innowacyjnych metodach, dzięki którym język obcy przestanie być wreszcie obcy.

Nie będziemy mydlić Ci oczu, że nauczymy Cię języka w tydzień ani, że dzięki naszej niezawodnej i licencjonowanej metodzie będziesz się komunikował płynnie po miesiącu, a po roku osiągniesz poziom biegłości ‘native speakera’. Po 17 latach pracy i dużym doświadczeniu w nauczaniu wiemy, że klucz do sukcesu w nauce języka i sprawnej komunikacji opiera się na dwóch podstawowych filarach: odpowiednim lektorze i systematycznej oraz konsekwentnej pracy własnej. Dlaczego?

Dobry lektor to podstawa sukcesu

Dobry lektor to nie tylko nauczyciel po studiach filologicznych i z przygotowaniem pedagogicznym. To przede wszystkim osoba, która lubi uczyć, lubi ludzi i jest otwarta, nie tylko na nowości w nauczaniu, ale przede wszystkim na każdego ucznia z osobna. Niezwykle ważne jest, by nauczyciel wykazywał się pozytywną energią i różnorodnością pomysłów, które zadziałają na różnych uczniów. Żadna metoda nawet ta z najdroższą czy ograniczoną licencją nic nie zdziała jeśli nie będzie umiejętnie dostosowana przez lektora do indywidualnych potrzeb ucznia. Tak samo jak jesteśmy różnymi ludźmi, jesteśmy odmiennymi słuchaczami, którzy zwyczajnie lubią różne rzeczy i uczą się w różny sposób . Dobry lektor to taki, który takiej różnorodności jest w stanie sprostać, a bardzo małe grupy, które zapewniamy na naszych zajęciach niewątpliwie ułatwiają takie zadanie.

Nie oszukujmy się, nawet najlepszy lektor nie nauczy się mówić w języku obcym za nas. Jakże aktualne jest powiedzenie: „Powtarzanie jest matką nauk” i nic tego nie zmieni. Badania nad ludzką pamięcią dowodzą, że by trwale zapamiętać pewną treść, musi ona zostać powtórzona 5 razy. Najpierw krótko po omówieniu danego materiału, następnie po godzinie, następnego dnia, za tydzień i za miesiąc. Dopiero wówczas będziemy mogli spokojnie do danego zagadnienia wracać, gdyż jest trwale zapamiętane. Nic nie zmieni faktu, że by nauczyć się mówić w danym języku trzeba go systematycznie i bez wymówek utrwalać. Podobnie jak z ćwiczeniami fizycznymi, jeśli chcemy mieć dobrą kondycję czy zrzucić zbędne kilogramy musimy regularnie ćwiczyć. Identycznie jeśli chcemy nauczyć się mówić w języku obcym trzeba utrwalać zagadnienia niezbędne w komunikacji.

Rozwijajmy mowę, komunikację językową

Ktoś zapyta: no dobrze, ale jak mam rozwijać mowę, gdy nikt poza zajęciami nie potrafi czy nie chce porozumiewać się w języku obcym? Zła wiadomość jest taka, że to tylko zwykła wymówka. To nieprawda, że mówienie można ćwiczyć tylko podczas zajęć. Kurs językowy w nasze szkole, a tak naprawdę nasi lektorzy są w stanie wyposażyć Cię w metody i narzędzia, dzięki którym będziesz mógł rozwijać mowę także w domu. Co więcej podobnie jak dobry trener zmotywują Cię do pracy poza zajęciami. Obecnie posiadamy cały wachlarz rozwiązań technologicznych, które pozwalają nam utrwalać zdobywaną wiedzę praktycznie w każdym możliwym miejscu – platforma e-learningowa, wykorzystywana podczas naszych kursów jest jednym z nich. Ponadto dajemy Ci także możliwość comiesięcznych spotkań z native speakerem, które pozwolą na komunikację, bez możliwości użycia języka polskiego.

W naszej szkole lektorzy to profesjonaliści, uczący od wielu lat, specjalizujący się w konkretnych grupach wiekowych i poziomach. To osoby, które nie bazują na gotowych skryptach opracowanych w ramach danej licencjonowanej metody, ale opierają się na swoim doświadczeniu i ogromnej ilości materiałów opracowanych czy znalezionych, a co najważniejsze wielokrotnie zweryfikowanych i zaadaptowanych do potrzeb różnych uczniów, na przestrzeni lat. I co najważniejsze to osoby z pasją, zarażające pozytywną energią, dzięki którym uczniom chce się uczyć.

A zatem przyjdź do nas (nasze oddziały TIME Bielsko-Biała i Bystra), zobacz szkołę, umów się na spotkanie, podczas którego przekonamy Cię, że nauczymy Cię mówić!