Obozy jezykowe

Obóz językowy

Obóz językowy to świetna metoda, zwłaszcza dla dzieci, młodzieży i studentów do rozwoju języka angielskiego. Podczas udziału w obozie językowym można nie tylko się uczyć, ale również wypocząć, aktywnie spędzać czas, podróżować i zwiedzać ciekawe miejsca, a w końcu poznać wielu nowych ludzi, z których część być może stanie się przyjaciółmi na resztę życia. Nauka poza granicami kraju przynosi świetne efekty dzięki nieustannemu przebywaniu w środowisku, w którym dany język angielski jest językiem powszechnie używanym. Tutaj ćwiczenia z konwersacji praktycznie nigdy się nie kończą. Co więcej, towarzystwo młodych ludzi z różnych stron świata nieustannie motywuje do dalszej nauki języka obcego. Dzięki udziałowi w obozie można poznać najpiękniejsze zakątki świata, nową kulturę, kuchnię, literaturę, można rozwinąć się fizycznie dzięki aktywnemu spędzaniu wolnego czasu, ale co najważniejsze – można przełamać barierę językową.

Zalety obozów językowych

Nauka języka obcego w szkole czy na uczelni może dać pewne podstawy co do słownictwa i gramatyki, ale z reguły nie rozwija w wystarczającym stopniu umiejętności konwersacyjnych uczniów i studentów. Wynika to ze zbyt dużych grup ćwiczeniowych obejmujących często 15, czy nawet 18 osób, przez co nauczyciel w ciągu zaledwie 45 minut lekcji nie jest w stanie poświęcić wszystkich wystarczającej uwagi. Z tego powodu, poszczególni uczniowie mają zbyt mało czas na mówienie w obcym języku, przez co rozwój umiejętności jest bardzo powolny. Z kolei podczas obozu językowego każdy z uczestników używa języka obcego przez cały czas – od rana do wieczora, dzięki czemu umiejętności mówienia i słuchania każdego dnia rozwijają się w sposób nieprawdopodobnie szybki. Dzięki udziałowi w obozie można w sposób niezwykle skuteczny i efektywny rozwijać i szlifować swoje zdolności w praktyce.

Obozy językowe za granicą

Wspólna nauka z rówieśnikami z całego świata w luźnej atmosferze to właśnie obozy językowe za granicą. Stanowią one o wiele przyjemniejszą, a przede wszystkim efektywniejszą formę chłonięcia wiedzy, niż w przypadku samodzielnej nauki w nosem w książce w domowym zaciszu. Ważne są efekty, a te w porównaniu do nauki w klasie lub zaciszu własnego domu są niewspółmiernie większe. Tylko wtedy, gdy czujemy się swobodnie i czerpiemy przyjemność z nauki, efekty doskonalenia języka są widoczne. Obozy językowe za granicą to gwarancja szybkich postępów i licznych sukcesów językowych.

Obozy języka angielskiego

Największą popularnością ze wszystkich cieszą się oczywiście obozy językowe z językiem angielskim. Język angielski odgrywa ważną rolę w życiu prywatnym oraz zawodowym. Obozy z językiem angielskim są zatem najchętniej wybieranymi przez młodzież obozami językowymi. Nauka, zabawa, podróże, nowe znajomości, imprezy i natychmiastowe efekty nauki! Z nami zaczniesz swobodnie rozmawiać po angielsku! Jeżeli zatem wciąż nie masz planów na spędzenie wakacji, czy najbliższych ferii zimowych, a chcesz szlifować swój język obcy obóz językowy z pewnością będzie absolutnie doskonałym wyborem.