Technologie edukacyjne

Pragniemy unowocześnić naszą ofertę szkoleniową tak, by sprostać oczekiwaniom naszych Klientów. W związku z tym postanowiliśmy urozmaicić nasze kursy językowe poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii, dzięki którym nauka w naszej szkole będzie jeszcze atrakcyjniejsza i efektywniejsza:

Tablica interaktywna
Urządzenie to jest jednym z najnowszych środków dydaktycznych w zakresie nauczania języków obcych. Pozwala ono na zamianę płaskiej powierzchni np. ściana, tablica suchościeralna, itp. w ekran dotykowy, na którym można wykonywać interaktywne ćwiczenia i aktywnie uczestniczyć w tworzeniu zajęć, a także modyfikować i utrwalać prezentowane treści. Tablica ta jest szczególnie atrakcyjna w połączeniu z profesjonalnymi oprogramowaniami, które pozwalają na wykonywanie rozmaitych ćwiczeń językowych za pomocą ergonomicznego pisaka pozwalającego na prostą kontrolę nad wszelkimi materiałami wyświetlanymi na tablicy.
W naszej Szkole tablica interaktywna będzie bezpłatnie wykorzystywana podczas zajęć w grupach dziecięcych i młodzieżowych. Dzięki temu urządzeniu nasi kursanci będą jeszcze bardziej zaangażowani w zajęcia ze względu na ich interaktywność i wizualną atrakcyjność.

Platforma e-learningowa
E-learning to nowoczesna technika nauczania wykorzystująca możliwości mediów elektronicznych. Narzędziami e-learningu mogą być różnego rodzaju programy komputerowe, strony www, blogi czy fora dyskusyjne. Jednak jednym z najbardziej kompleksowych i efektywnych narzędzi jest platforma e-learningowa. Stanowi ona połączenie strony internetowej, programu komputerowego oraz bazy danych. Dostęp do niej jest chroniony hasłem i wymaga zalogowania się na specjalnej stronie internetowej przy użyciu identyfikatora zwanego loginem.

W naszej szkole wszystkie kursy dla osób dorosłych będą wykorzystywały metodę nauczania blended-learning polegającą na połączeniu nauczania w sali szkoleniowej wraz z indywidualną nauką w domu na platformie internetowej. Dzięki temu nowemu sposobowi nauki kursanci będą mieli możliwość utrwalania zdobytej wiedzy w dowolnym miejscu posiadającym podłączenie do Internetu. Dzięki platformie nasi słuchacze będą mogli również cieszyć się nieograniczonym czasowo dostępem do materiałów dydaktycznych, które będą pozwalały na ćwiczenie zagadnień poznanych podczas zajęć. Indywidualna praca na platformie pozwoli zwiększyć intensywność nauki, a tym samym jej efektywność.