e-learning BielskoE-learning

Jest to nowoczesna technika nauczania wykorzystująca możliwości mediów elektronicznych. Narzędziami e-learningu mogą być różnego rodzaju programy komputerowe, strony www, blogi czy fora dyskusyjne. Jednak jednym z najbardziej kompleksowych i efektywnych narzędzi jest platforma e-learningowa. Stanowi ona połączenie strony internetowej, programu komputerowego oraz bazy danych. Dostęp do niej jest chroniony hasłem i wymaga zalogowania się na specjalnej stronie internetowej przy użyciu identyfikatora zwanego loginem.

Blended-learning

W Szkole Języków Obcych Time (Bielsko-Biała, Bystra) niektóre kursy dla osób dorosłych będą wykorzystywały metodę nauczania blended-learning polegającą na połączeniu nauczania w sali szkoleniowej wraz z indywidualną nauką w domu na platformie internetowej. Dzięki temu nowemu sposobowi nauki kursanci będą mieli możliwość utrwalania zdobytej wiedzy w dowolnym miejscu posiadającym podłączenie do internetu. Dzięki platformie nasi słuchacze będą mogli również cieszyć się nieograniczonym czasowo dostępem do materiałów dydaktycznych, które będą pozwalały na ćwiczenie zagadnień poznanych podczas zajęć. Indywidualna praca na platformie pozwoli zwiększyć intensywność nauki, a tym samym jej efektywność.

Zalety blended-learning

Główną zaletą metody blended learning to oszczędność czasu. Stosując tą metodę nie musimy nigdzie dojeżdżać, a jeśli coś jest dla nas łatwiejsze, gdyż nie musimy czekać, aż inne osoby w grupie zrozumieją materiał lekcyjny. Przy zastosowaniu tej metody na platformach znajdują się też podsumowania danego bloku wiedzy. Drugą zaletą jest wymiana wiedzy i doświadczeń. Platformy udostępniają też fora internetowe, na których wszyscy uczestnicy mogą dzielić się swoimi spostrzeżeniami i można wymieniać informacje z nauczycielami.